Wody słodkie i słone prezentacja

Pobierz

Wody mórz i oceanów, są to wody słone i stanowią przeważającą część powierzchni naszej planety Wody słodkie występują na kontynentach, czyli na lądzie.Wody słodkie:-rzeki, jeziora i bagna, -wody podziemne, -lodowce, pokrywa śnieżna, - para wodna w atmosferze Wody słone:-oceany i morza (zatoki i ciśniny) Zasoby wody użytecznej dla ludzi tylko1% Człowieka woda !. Choć wody słodkie stanowią niespełna 3% całości zasobów wodnych na Ziemi, pełnią one bardzo ważną rolę w życiu ludzi, zwierząt i roślin.. Informuje o akcji organizacji WWF "Godzina dla morświna".. Można też wykonać drugi, prostszy pokaz: Jeżeli pełny litrowy słoik to cała woda na Ziemi, to 30 ml naciągnięte z niego do strzykawki to woda słodka, pozostała część to woda słona.Plik wody słodkie i słone na ziemi prezentacja.pdf na koncie użytkownika jogurt95 • Data dodania: 19 lis 2018 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Wody słodkie i wody słone 1.. Należą do nich wody powierzchniowe, na przykład jeziora, rzeki i bagna.Wody słodkie i słone w hydrosferze Ziemska hydrosfera jest powłokąstosunkowo słoną-wody słonestanowią97,47% wszystkich wód.. III Etap końcowy 1.. Połącz nazwy wód z odpowiednimi opisami.. wody górskie.. Notatka do zeszytu: stojqce bagna stawy jeziora Wody powierzchniowe stodkie ptynqce (cieki wodne) stone morza oceanyUczniowie przyczepiają obrazki do tablicy wokół napisów "wody słone" i "wody słodkie"..

Najmniej słodkiej wody jest w Afryce.

Jeziora, rzeki, stawy czy bagna to dom dla wielu organizmów wodnych i lądowych.About Press Copyright Contact us Creators Advertise Developers Terms Privacy Policy & Safety How YouTube works Test new features Press Copyright Contact us Creators .wody słone morza To części oceanów leżące w sąsiedztwie lądów.. - naturalny śródlądowy zbiornik wodny, którego występowanie uwarunkowane jest istnieniem zagłębienia (misy jeziornej), w którym mogą gromadzić się wody powierzchniowe, oraz zasilaniem przewyższającym straty wody wskutek parowania lub odpływu.. Są to zbiorniki sztuczne (wybudowane przez człowieka), które służą często do hodowli ryb.Wszystkie mapy i grafiki pochodzą ze stron: źródła w Google GrafikaPrezentowany materiał służy wyłącznie do celów .Wśród wód występujących na kuli ziemskiej wyróżniamy wody słone i słodkie.. Wody słone pokrywają większą część Ziemi Ziemia oglądana z kosmosu wygląda jak duża błękitna kula, ponieważ .jezioro.. Wody słodkie - większość jest w stanie stałym w postaci lodowców, - znaczna część znajduje się pod ziemią,Woda stanowi około 2/3 całej powierzchni kuli ziemskiej, ale co prawda woda pitna, czyli słodka to zaledwie 3%, więc trzeba ją oszczędzać.Ania.. Prezentacja programu PowerPointØ Na Ziemi występują wody słone i wody słodkie..

Zbiorniki ...Wody słodkie i wody słone.

Choć wody słodkie stanowią niespełna 3% całości zasobów wodnych na Ziemi, pełnią one bardzo ważną rolę w życiu ludzi, zwierząt i roślin.. Podsumowanie lekcji i samoocena uczniów.. Nigdy się nad tym nie zastanawiałam.. wody nadziemne.. 1 000 000 litrów wody , to : 53litry 1 obiektywni.pl wikipedia.pl.. Tylko maleńka część wód lądowych jest dostępna dla roślin, zwierząt i ludzi.Stowarzyszenie Rozwoju Gminy ZielonkiWody pokrywające ziemię dzielimy na : Wody słone - wody mórz i oceanów - zawierają duża ilość rozpuszczonych soli, - pokrywają przeważającą część powierzchni Ziemi, - uchodzą do nich rzeki.. Od otwartych wód oceanicznych oddzielają je wysunięte fragmenty lądu, czyli półwyspy, łańcuchy wysp lub podwodne wzniesienia oceany To wody słone pokrywające przeważającą część powierzchni Ziemi.. Zaledwie 3‑3,5% zasobów wody występuje na lądach, a większość z nich to lądolody, lodowce, wieczne śniegi i lód gruntowy oraz głębinowe wody podziemne..

Wody słodkie Wody słone Występują w morzach i oceanach.

Wiemy już, że woda słodka jest bardzo cenna.- woda w lodowcach to 20 łyżek Podczas prezentacji nauczyciel odbiera z wiadra wymienione ilości wody..

wody powierzchniowe

.. 2.Z większymi trudnościami zmagają się organizmy lądowe.. Wody podziemne wlin.pl.. Jeziora, rzeki, stawy czy bagna to dom dla wielu organizmów wodnych.. Prezentacja programu PowerPointWiększą część wody występującej na Ziemi stanowi woda słodka.. CELE: • występowanie wód słonych i słodkich na Ziemi, • klasyfikacja wód słonych, • klasyfikacja wód słodkich, • wody stojące i płynące.. Dzieci nazywają zbiorniki wodne i wspólnie z rodzicem określają, jaki rodzaj wody w nich występuje: słodka lub słona (z zaznaczeniem, że mogą występować także słone jeziora).. Wody słone pokrywają większą część Ziemi.1) większość ziemi pokrywają morza i oceany a) prawda b) fałsz 2) morza i oceany to woda słodka a) prawda b) fałsz 3) Wielka ilość wody słodkiej jest "uwięziona" w lodowcach a) prawda b) fałsz 4) Wody słodkie do między innymi a) wody stojące b) wody płynące c) wody stojące i płynące 5) O czym tu mowa?Prezentacja obrazków różnych akwenów: morza, jeziora, rzeki, stawu.. Co należy zrobid ze zużytym olejem?. Plama oleju na morzu 990px.pl.. Ludzkie ciało w około 70 proc. składa się z wody..

wody nadziemne

.Wody słodkie kontynentalne kpswjg.pl..

Ø Wody słone znajdują się w morzach i oceanach.

Nie wiedziałam, czyli wody pitnej jest bardzo mało?. Większość jezior występuje na obszarach zajmowanych niegdyś przez lodowiec.Większą część powierzchni Ziemi pokrywa woda.Wśród wód występujących na kuli ziemskiej wyróżniamy wody słone isłodkie.. Wśród wód występujących na kuli ziemskiej wyróżniamy wody słone i słodkie.. Podręcznik str.147-150 Patrząc na naszą planetę widzimy lądy (kontynenty) i wody (morza i oceany).. wody słone wody słodkie większość z nich występuje w stanie stałym w postaci lodowców należą do nich wody powierzchniowe, np. jeziora, rzeki i bagna zawierają niewielką ilość rozpuszczonej soli zawierają dużą ilość rozpuszczonej soli .Wody słodkie: rzeki, jeziora i bagna, wody gruntowe i podziemne, lodowce, pokrywa śnieżna para wodna w atmosferze Wody słone: - morza i oceany Podział wód Woda źródłem życia Woda jest źródłem życia, gdyż bez jedzenia można przeżyć około miesiąca, bez wody człowiek nie wytrzyma dłużej niż kilka dni.Wody słodkie i wody słone /punkty można zapisać do zeszytu/ 1.Wśród wód pokrywających powierzchnię Ziemi wyróżniamy wody słone - o dużej zawartości soli - oraz wody słodkie, w których jest niewiele soli.. Do wód słodkich zaliczamy między innymi wody płynące i stojące.. 2.Do wód słodkich zaliczamy między innymi wody płynące i stojące.. Ø Do wód stojących zaliczamy: jeziora naturalne i sztuczne, bagna oraz stawy.4 Karta pracy do lekcji Wody słodkie i wody słone 4 Informacje do lekcji Wody słodkie i wody słone 4 Karta pracy do lekcji Wody słodkie i wody słone .. 1 Informacje do lekcji Co to jest krajobraz 1 Karta pracy Co to jest krajobraz Prezentacja -Co to za krajobraz 1 Karta pracy Co to jest krajobraz .Mówimy, że wśród wód słodkich wyróżniamy lodowce, wody podziemne i. answer choices.. Skąd woda w studni?. Prezentacja dźwięków podwodnego świata.. Wśród wód pokrywających powierzchnię Ziemi wyróżniamy wody słone - o dużej zawartości soli oraz wody słodkie, w których jest niewiele soli.. Woda pozostała w wiadrze to woda słona.. i lądowych.. Wody słodkie stanowią niespełna 3% całości zasobów wodnych na Ziemi.. Wody słodkie, stanowiące zaledwie 2,53%, zawarte są głównie w lądolodach, lodowcach oraz w postaci wód podziemnych.Wprowadzenie.. Zawierają niewielką ilość rozpuszczonej soli..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt